Deníček štěňátek/diary of puppies...

 Otec: FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA, import Ukrajina     Matka: achereria dog-lome    Datum narození štěňátek/Date of Birth: 03.09.2017

Pejsci/Male dog: GRAND neat GOLD BOY (ZADANÝ)

Fenky/Female dog: GABI GOLD GIRL (ZADANÁ), Gabriela Gabra (zadaná), GEBBI GOLD GIRL (zadaná), GRACIA GOLD GIRL (zadaná)

PŘI ZÁVAZNÉ REZERVACI ŠTĚŇÁTKA POŽADUJEME REZERVAČNÍ POPLATEK NA ŠTĚŇÁTKO DLE DOMLUVY. PŘIJETÍ POTVRDÍME "REZERVAČNÍ SMLOUVOU".
The reservation will be made for you when the deposit will be paid. We will confirm the received of the deposit by Reservation Contract.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

20.11.2017 - Opět mi přišel od paní Janičky & mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka krásný pozdrav a fotografie.
Hezký nedělní večer paní Ivanko . Zdravím Vás z Ochozi po příjemně prožitém týdnu s mopsinkami - malinkatou Gabruškou , Málinkou a Dorinkou . Holčičkám se daří velmi dobře a jsou moc spokojené . " Arciťačky " Gabruška a Málinka si spolu opravdu užívají. Dorka je " moudře " sleduje . Hry , které mopsátka - děvčátka vymýšlejí jsou úsměvné, baví nás všechny . Kromě zábavy a her jsme také splnily , co bylo třeba - Gabruška dostala 1/2 očervovací tablety . Byl to boj , ale vyhrála jsem : )) ., Gabča moc nadšená nebyla . Vzpomněla jsem si , že jsem Vám slíbila informaci o pochoutce pro pejsky , která slouží jako prevence proti vnitřním parazitům . Přípravek mi doporučili v prodejně Zooplus v Brně , na Orlí ulici . Vždy mi dobře poradili , mají moji důvěru , proto si dovoluji " šířit " tuto informaci o Herbaxu - tak se přípravek jmenuje . Podle Málinky usuzuji , že mopsinkám chutná : )) . Gabruška a Málinka - to je spousta energie, radosti , výborně si spolu rozumí , Dorka si jejich společnost užívá , ale do her se zapojí jen když chce . Mopsinky - a to všechny - si rády , stále , zima - nezima , užívají pobyt na zahradě . Gabruška je odvážná průzkumnice , někdy se mi až dech tají ...Je však nejen odvážná , ale i poslušná , z průzkumu se ke mně na povel vrací . Je moc šikovná . Problémy nejsou ani s venčením , teď v chladném počasí , dokonce i když bylo mrazivo , Gabrušku hřál svetřík a pobyt na ojíněné trávě ji vůbec nevadil . Je to čistotná, opravdu šikovná mopsinka, mazlíček ,toztomilé mazlivé mopsátko . Je patrné , kolik pozornosti , obětavé péče , pečlivé práce jste mopsím miminkům věnovala . Moc moc děkuji . Málinka je pro Gabru maličká chůvička , opatrovnice , při zahradních vycházkách, ale též při domácích hrách nebo krmení , je moc hodná , obětavá , srdíčko , mazlíček , moc moc mazlivý : ) . Mopsinky mě okouzlují svojí nádhernou povahou , je s nimi příjemně , dávají hodně lásky a potěšení . Moc za ty moje mopsátka " Arciťátka " děkuji .
Opatrujte se , paní Ivanko , užívejte si radosti z Vašich šikovných pejsků .
Vzpomínáme na Vás , přejeme ať se daří a máte se moc hezky .
Jana & mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka
Moc děkuji.


fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them13. - 14.11.2017 - Malá holčička GABRIELA GABRA pojala svůj nový domov velice srdnatě a dle její nové paničky má tolik "práce" se seznamováním, papáním, hraním...že se jí vůbec nestýská.

Email od paní Janičky:
Hezký nedělní večer paní Ivanko, moc Vás zdravím z Ochozi. Mopsinky už spinkají a tak se mi daří poslat pár fotek z prvních chvil malinké Gabrušky u nás. Mopsinka je to úžasná, od prvních minut je tu jako by byla už ve známém prostředí - jako doma : )) - a to je moc dobře, moc mě to těší. Málinka a Dorinka ji opatrují a zdá se, že holčičky jsou spolu moc spokojené. S chutí se všechny pustily do jídla, miminko zvládlo jídla dvě : )) .
Vzpomínáme na Vás, paní Ivanko. Za všechno Vám moc děkuji, opatrujte se, přejeme Vám dobrou noc, krásné sny. Na dálku posíláme také pohlazení miloučkým pejsánkům s přáním klidné noci a těch nejkrásnějších mopsích snů.
Jana a mopsinky Málinka, Gabruška a Dorinka.

Moc moc děkuji, paní Janičko!!!!!


12.11.2017 - Dneska odjela do nového domova poslední holčička GABRIELA GABRA ARCITA. Doma už na princeznu netrpělivě čekají dvě mopsí kamarádky...bude se mít moc dobře.


11.11.2017
- GEBBI, dnes už Luna, v novém domově. Děkujeme!!


10.11.2017
- Hodně, hodně daleko to má do nového domova holčička GEBBI GOLD GIRL ARCITA. Měj se tam moc krásně, princezno.


fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.11.2017 - GRACIE (Nelinka) v novém domově. Kočička zatím vše sleduje z bezpečné vzdálenosti. Určitě přijde na to, že Nelinka není vetřelec, ale parťák na hraní :)

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.11.2017 - GRAND NEAT GOLD BOY ARCITA - první den v novém domově. Moc děkuji za zprávičky i krásné fotografie.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.11.2017 - GRAND NEAT GOLD BOY ARCITA, rošťáček i občas mazlící mazlíček, odjíždí do nového domova. Měj se dobře, zlatíčko moje. Vybrala jsem ti úžasnou rodinu, tak moc nezlob.05.11.2017 - První noc GABI GOLD GIRL ARCITA v novém domově. Jsem naprosto rozněžněná. Děkuji, Janičko. Hned mám, díky Vám, krásnější den.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

04.11.2017 - Do nového domova odjela i krásná holčička Gracie. GRACIA GOLD GIRL ARCITA. Ach, ach, bude se mi stýskat.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

04.11.2017 - Předání Gabinky (GABI GOLD GIRL ARCITA)...už tady nám všem dávala jasně najevo, že ona tou hodnou holčičkou rozhodně nebude.


03.11.2017 -
GEBBI GOLD GIRL ARCITA

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

03.11.2017 - Poslední společná snídaně.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

29.10.2017 - Po obědě do nás vjel děs běs a i velikánského méďu Béďu jsme skolili :) Jůlinka nám mezi tím hlídala hračky. Důkladně. Už nám je nechtěla vrátit.

28.10.2017 - Tomu neuvěříte co právě štěňátka poobědvala. Hovězí maso + drůbeží rozemleté kosti (samozřejmě dle poměru), to je normální, ale rozdělila jsem se s nimi co jsem v NUTRIBULLETU rozmixovala pro sebe.
Červená řepa + citron + pomeranč + mrkev + řapíkatý celer + jablko + Kešu oříšky + Chia semínka. Upozorňuji, do minutky to bylo v nich. A že jsem je nešetřila :) Vyfotit jsem je, bohužel, nestačila.


28.10.2017 - Koukej nás paničko pustit z ohrádky ven! Pustím broučkové, jen co to tady po snídani po vás uklidím :)

27.10.2017 - Dnes proběhla kontrola vrhu + očkování + čipování u štěňátek veterinárním lékařem. U dvou holčiček byla v úterý odstraněna kýlka zanedbatelné velikosti, bohužel, včera odpoledne se objevila i u třetí holčičky. Paní doktorka říkala, že se to samo stáhne, ale já jsem zvyklá kýlku nechat odstranit, chci, aby byla předána štěňátka novému majiteli v pořádku.
Pro majitele holčiček to znamená přesunout odběr o 14 dní později. Bohužel, kýlka u štěňátek plemene mops se dělá velice často, není to žádná vzácnost a nikdo neumí zdůvodnit proč tomu tak je a nejčastěji se nám objeví pár dní před odběrem štěňátka. Jeden den ji štěňátko nemá a druhý den ano. Anebo naopak. Fellon ji měla, opět maličkou a během pár dní zmizela. Jen bych ráda upozornila, toto je u mopsů vlastní a výskyt není vzácný. Někteří chovatelé tomu nepřikládají důležitost a prodávají štěňátko i s kýlou, i mě se to stalo, protože ona se většinou opravdu sama do pěti měsíců stáhne.
P.S. Jinak, proběhlo u nás očkování i dospělých pejsků a na to jsem si musela zavolat posilu, kamarádku z vesnice. Pochytat ty divochy bylo opravdu nad mé síly a paní veterinářka měla s námi opravdu trpělivost. Dostala za to milion pusinek a mazleníčka, protože když k nám přijde návštěva, jakákoliv, ti moji nezbedníci toho dokáží patřičně využít. Ani neměli čas zaznamenat, že přiletěla včelička a bodla je :)Tak kde máme ten slíbený oběd? Holčičky dvě hodiny po operaci pupeční kýly.
 

25.10.2017 - Moji milí přátelé a majitelé mých štěňátek. Bohužel jsem chytla zánět hrtanu, takže nejsou žádné fotografie ani povídání o Vašich miminkách. Dávám si vitamínové bomby a snažím se i přes den občas ležet. Mohu Vás ale ubezpečit, že je o štěňátka dobře postaráno a všechno zůstává tak, jak má. Včera proběhla operace malé kýly u holčiček GRACIE a GABRIELA GABRA, vše je v pořádku, holčičky už za dvě hodiny baštily. Někteří chovatelé se takovou malou kýlkou u štěňátek vůbec nezaobírají, já ano, chci, aby jste byli spokojení. Zítra proběhne kontrola všech štěňátek paní veterinářkou, bude učiněn zápis o kontrole vrhu, který obdržíte ke kupní smlouvě, štěňátka budou naočkována a dostanou čip. Jinak jsou miminka úžasná, úžasná a určitě Vám udělají velikánskou radost.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

22.10.2017 - Dnešní ráno po snídani…fotoaparát mám nastavený na pohyb, přesto jsou fotky jaksi rozmazané. Rychlost blesku prostě ostřeji nezachytím. Tyto fotky jsou dělané během
ani ne tří minut, podle hraček u štěňátek zjistíte, jak se miminka dokáží rychle přemísťovat.

19.10.2017 - Abych všem novým majitelům štěňátek usnadnila první čas krmení pro jejich holčičku/chlapečka a zajistila tak snadný a bezbolestný, pro obě strany, přechod krmení v novém domově, domluvila jsem se s nejhodnější a nejochotnější paní (http://www.krmivalitice.com/ https://www.facebook.com/groups/584790481677156/), která nás zásobuje masem pro dospělé i pro štěňátka v té nejvyšší kvalitě již několik let, že pro Vás připravíme balíčky masíčka, všechny druhy, na které je Vaše štěňátko zvyklé a které od nás miminko dostane, na cestu do nového domova v den odběru, jako dárek. Snad tím odradíme nové majitele miminek od nákupu granulí, protože vidět štěňátko BARFovat, tj. přijímat jeho nepřirozenější stravu, to je opravdu zážitek.


18.10.2017
- Tak miláčkové, jedno krmení za den ubírám, protože místo skloněné hlavičky do misky, blbnete. Jedna musí urychleně pít, druhá provokuje maminky, třetí si hraje s dekou, a všichni dohromady zkoušíte,
co vydržím. Za týden vás čeká očkování, čipování a 26.10. přijede paní veterinářka a bude vás řádně, před odchodem do nových domovů, prohlížet. Kouličky, srst, pohyb, zda náhodou nemáte fontanelu (nebojte, nemáte), atd.
3.11.2017 můžete pomalu opouštět chovatelskou stanici. Zatím na to nechci ani myslet.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


17.10.2017 - Už se v nás probouzejí šelmy psovité. Dneska jsme dostali masité hovězí kosti na hraní a přestože jsme jich měli osm, tři čtyři z nás zajímala na okusování jen ta jediná.
Gábinka byla nejšikovnější, inkognito se kost odnesla do pelíšku a měla ji tam jen sama pro sebe.


15.10.2017
- Malá Gracie si odpolední siestu opravdu užívá, krátký odpolední odpočinek.


15.10.2017
- Co já to mám za maminky? Přestože bych raději aby už ne, stále miminka v šesti nedělích ještě kojí. Mají nalitá vemínka, takže na nějaké odstavování mohu zapomenout, pokud jim nechci způsobit
zdravotní a psychické problémy. Po napapání přichází mazleníčko, tuleníčko, maminky jsou šťastné a nakonec všichni spokojeně usínají.fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

14.10.2017 - Čekání na svačinu je fakt unavující…nejdříve se musí uklidit ohrádka, vyměnit deky, pelíšky a hračky, vytřít a nakonec nám tady panička jezdí nějakou párou místo aby nám naplnila mističku masíčkem.
Tak jsme z toho čekání nakonec raději usnuli.


14.10.2017 - Ranní tuleníčko s maminkou, před chvílí s Ajšou, teď s maminkou Xambadou. Maminkám je úplně jedno, které je jejich miminko, rozdávají starostlivost, pečlivost a lásku všem miminkům v ohrádce.
 


12.10.2017
- Stačí zavolat papáníííí a v tu ránu je prázdná ohrádka a všichni peláší k misce. Chtěla jsem Vám je při tom běhu vyfotit, byla jsem dokonce u otevřených dvířek ohrádky s fotoaparátem připravená,
ale než jsem zmáčkla spoušť, ohrádka zela prázdnotou :) Dnes měla štěňátka směs různých masíček zalité vývarem a červenou řepu.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

09.10.2017 - Jediný způsob, miska s papáním, jak udržet miminka pohromadě.

06.10.2017 - PARÁDA, PARÁDA, PARÁDA. Miminka dnes poprvé samostatně papala z misky a šlo jim to vskutku výborně. Žádné zapatlané čumáčky, nožičky, tělíčka, prostě PARÁDA. A že jim chutnalo o tom není pochyb. Ani maminkám k olízání nic nezůstalo.
P.S. Já vím, že na tom asi není nic závratného, ale já mám z pokroku mých štěňátek pokaždé takovou radost, jako bych to viděla a prožívala poprvé.


Ohrádka uklizená, štěňátka napapaná, můžeme jít spát.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them

04.10.2017 - Už je nám jeden měsíc a začíná problém s fotografováním. Jsme jako neřízené střely a žádný fotoaparát, pokud právě nedostáváme mlíčko od maminek, nás pohromadě nezachytí. Pětkrát denně je pro nás připravované masíčko s tím a tím a tím, třikrát denně nám poskytují mlíčko naše úžasné maminky. Zatím jsme v malé ohrádce, abychom se naučili čistotě, což už umíme!!!! v pelíšku se spinká, ne čůrá!!!, příští týden, nebo ještě dřív, budeme ve velké ohrádce, kde nás čeká spousta pelíšků, hraček a kde už budeme i samostatně papat. Zatím jsme miminka a krmí nás výhradně maminky a panička.
Dnes jsme už podruhé preventivně odčerveni. Ani nám nebylo špatně. Než jsme zjistili, že máme v tlamičce něco odporného, už nám tam panička vsunula masíčko. Co bychom Vám o sobě ještě napsali? Máme se fajn a každý den je pro nás skvělý.
Hezký večer přejí
GRAND, GABI, GABRIELA GABRA, GEBBI, GRACIA, FILIPPO, FANNI, FELLON


Veledůležitá GRACIA GOLD GIRL ARCITA


29.09.2017 - Spinkání v nové ohrádce, poprvé bez maminek, chodí nás pouze kontrolovat a zásobovat mlíčkem.
GRAND, GABI, GABRIELA GABRA, GEBBI, GRACIA, FILIPPO, FANNI, FELLON

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

28.09.2017 - Společné fotografie štěňátek.


22.09.2017 - V 9:30 svačina štěňátek. První chod: panička – hovězí maso + banán. Druhý chod: maminka – mlíčko. Spokojená panička, maminka i štěňátka. Až na paničku už všichni spinkají a určitě se jim zdá, co budou mít k obědu.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Gabriela Gabra arcita


fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


21.09.2017 - Aby nám bylo teploučko, panička na nás pořád otvírá okno, koupila nám pelíšky. Zatím se v nich ztrácíme, ale určitě je jednoho dne dorosteme.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

GEBBI GOLD GIRL ARCITA
Dnes je nám 16 dní a vážíme 503 g.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

GRACIA GOLD GIRL ARCITA
Dnes je nám 16 dní a vážíme 490 g.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

18.09.2017 - Je nám 14 dní, více jak zdvojnásobili jsme svoji porodní váhu, dostáváme mimo mlíčka i naškrábané masíčko, maminka se o nás stále pečlivě stará a před případnými vtěrky, kteří se na nás chtějí podívat, nás pečlivě chrání.
GERI, GRAND, GABI, GABRIELA GABRAGE, GEBBI, GRACIA

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

...tak jsem se nadlábla, že se ani na bříško nepřetočím. GEBBI GOLD GIRL ARCITA


12.09.2017 - Co miminko, to jiná poloha. To jsem musela vyfotit :) Štěňátka jsou nakrmená, zvážená, "vykoupaná" a uložená k spánku. Maminka využila situace a pořádně se napapala,
dnes již po třetí, ne že bych jí to záviděla, jen se bojím, aby z jejího obžerství nedostala miminka průjem.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

11.09.2017 - Trpělivé zlatíčko maminka Ajša. Přestože dvakrát po sobě miminka nakrmila, očistila důkladně mokrým jazýčkem, stále jsou dětičky přisáté k vemínkům. A maminka drží, drží a vůbec ji nenapadne utéct.


08.09.2017 - Dnes je nám pět dní, dobře papáme, maminka o nás vzorně pečuje. Naše panička je spokojená. Podplácí maminku dobrým masíčkem, vývary k pití, jogurty z kozí farmy.
Takže, máme se všichni dobře a všem Vám popřejeme krásný, sluníčkový den.
GERI, GRAND, GABI, GABRIELA GABRA, GEBBI, GRACIA

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Není pro mě nic krásnějšího, než dívat se na miminka jak jim chutná mlíčko od maminky. Jak jsou spokojená. Jak jsou krásná a pevně věřím, že i zdravá. Není důvod myslet si něco jiného.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

06.09.2017 - Péče o štěňátka vyžaduje mimo jiné i zajištění správné hygieny a tu zvládá maminka Ajša vskutku výborně.


05.09.2017
- Snídaně v pelíšku.

03.09.2017
- S potěšením oznamujeme, narodila se nám štěňátka. I am pleased to inform you, we have new born puppies.
Poslední vrh štěňátek v tomto roce ukončila Alša (ACHERERIA DOG-LOME). Při porodu si vedla naprosto skvěle, dokonce jsem ji dovolila jedno štěňátko samostatně očistit i s překousnutím pupeční šňůry. Přestože se všude píše,
že mops toho není schopen vzhledem k anatomické stavbě hlavy, Ajša s tím neměla sebemenší problém. Sedm miminek porodila během pěti hodin. Tatínkem štěňátek je úžasný, pohodový, mazlící benjamínek Gek
(FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA).