Deníček štěňátek/diary of puppies...

 OTEC: MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE                 MATKA: XAMBADA PUG ZE SAMETUDatum narození štěňátek/Date of Birth: 01.09.2017

Pejsci/Male dog: FILIPPO GOLD BOY (ZADANÝ)

Fenky/Female dog: FANNI GOLD GIRL (ZADANÁ), FELLON GOLD GIRL


PŘI ZÁVAZNÉ REZERVACI ŠTĚŇÁTKA POŽADUJEME REZERVAČNÍ POPLATEK NA ŠTĚŇÁTKO DLE DOMLUVY. PŘIJETÍ POTVRDÍME "REZERVAČNÍ SMLOUVOU".
The reservation will be made for you when the deposit will be paid. We will confirm the received of the deposit by Reservation Contract.

19.10.2017 - Abych všem novým majitelům štěňátek usnadnila první čas krmení pro jejich holčičku/chlapečka a zajistila tak snadný a bezbolestný, pro obě strany, přechod krmení v novém domově, domluvila jsem se s nejhodnější a nejochotnější paní (http://www.krmivalitice.com/ https://www.facebook.com/groups/584790481677156/), která nás zásobuje masem pro dospělé i pro štěňátka v té nejvyšší kvalitě již několik let, že pro Vás připravíme balíčky masíčka, všechny druhy, na které je Vaše štěňátko zvyklé a které od nás miminko dostane, na cestu do nového domova v den odběru, jako dárek. Snad tím odradíme nové majitele miminek od nákupu granulí, protože vidět štěňátko BARFovat, tj. přijímat jeho nepřirozenější stravu, to je opravdu zážitek.


18.10.2017
- Tak miláčkové, jedno krmení za den ubírám, protože místo skloněné hlavičky do misky, blbnete. Jedna musí urychleně pít, druhá provokuje maminky, třetí si hraje s dekou, a všichni dohromady zkoušíte,
co vydržím. Za týden vás čeká očkování, čipování a 26.10. přijede paní veterinářka a bude vás řádně, před odchodem do nových domovů, prohlížet. Kouličky, srst, pohyb, zda náhodou nemáte fontanelu (nebojte, nemáte), atd.
3.11.2017 můžete pomalu opouštět chovatelskou stanici. Zatím na to nechci ani myslet.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


17.10.2017 - Už se v nás probouzejí šelmy psovité. Dneska jsme dostali masité hovězí kosti na hraní a přestože jsme jich měli osm, tři čtyři z nás zajímala na okusování jen ta jediná.
Gábinka byla nejšikovnější, inkognito se kost odnesla do pelíšku a měla ji tam jen sama pro sebe.


15.10.2017
- Co já to mám za maminky? Přestože bych raději aby už ne, stále miminka v šesti nedělích ještě kojí. Mají nalitá vemínka, takže na nějaké odstavování mohu zapomenout, pokud jim nechci způsobit
zdravotní a psychické problémy. Po napapání přichází mazleníčko, tuleníčko, maminky jsou šťastné a nakonec všichni spokojeně usínají.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

14.10.2017 - Čekání na svačinu je fakt unavující…nejdříve se musí uklidit ohrádka, vyměnit deky, pelíšky a hračky, vytřít a nakonec nám tady panička jezdí nějakou párou místo aby nám naplnila mističku masíčkem.
Tak jsme z toho čekání nakonec raději usnuli.


14.10.2017
- Ranní tuleníčko s maminkou, před chvílí s Ajšou, teď s maminkou Xambadou. Maminkám je úplně jedno, které je jejich miminko, rozdávají starostlivost, pečlivost a lásku všem miminkům v ohrádce.


12.10.2017
- Stačí zavolat papáníííí a v tu ránu je prázdná ohrádka a všichni peláší k misce. Chtěla jsem Vám je při tom běhu vyfotit, byla jsem dokonce u otevřených dvířek ohrádky s fotoaparátem připravená,
ale než jsem zmáčkla spoušť, ohrádka zela prázdnotou :) Dnes měla štěňátka směs různých masíček zalité vývarem a červenou řepu.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

09.10.2017 - Jediný způsob, miska s papáním, jak udržet miminka pohromadě.
 

06.10.2017 - PARÁDA, PARÁDA, PARÁDA. Miminka dnes poprvé samostatně papala z misky a šlo jim to vskutku výborně. Žádné zapatlané čumáčky, nožičky, tělíčka, prostě PARÁDA. A že jim chutnalo o tom není pochyb. Ani maminkám k olízání nic nezůstalo.
P.S. Já vím, že na tom asi není nic závratného, ale já mám z pokroku mých štěňátek pokaždé takovou radost, jako bych to viděla a prožívala poprvé.Ohrádka uklizená, štěňátka napapaná, můžeme jít spát.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them

04.10.2017 - Už je nám jeden měsíc a začíná problém s fotografováním. Jsme jako neřízené střely a žádný fotoaparát, pokud právě nedostáváme mlíčko od maminek, nás pohromadě nezachytí. Pětkrát denně je pro nás připravované masíčko s tím a tím a tím, třikrát denně nám poskytují mlíčko naše úžasné maminky. Zatím jsme v malé ohrádce, abychom se naučili čistotě, což už umíme!!!! v pelíšku se spinká, ne čůrá!!!, příští týden, nebo ještě dřív, budeme ve velké ohrádce, kde nás čeká spousta pelíšků, hraček a kde už budeme i samostatně papat. Zatím jsme miminka a krmí nás výhradně maminky a panička.
Dnes jsme už podruhé preventivně odčerveni. Ani nám nebylo špatně. Než jsme zjistili, že máme v tlamičce něco odporného, už nám tam panička vsunula masíčko. Co bychom Vám o sobě ještě napsali? Máme se fajn a každý den je pro nás skvělý.
Hezký večer přejí
GRAND, GABI, GABRIELA GABRA, GEBBI, GRACIA, FILIPPO, FANNI, FELLON


29.09.2017 - Spinkání v nové ohrádce, poprvé bez maminek, chodí nás pouze kontrolovat a zásobovat mlíčkem.
GRAND, GABI, GABRIELA GABRA, GEBBI, GRACIA, FILIPPO, FANNI, FELLON

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

28.09.2017 - Společné fotografie štěňátek.


22.09.2017 - V 9:30 svačina štěňátek. První chod: panička – hovězí maso + banán. Druhý chod: maminka – mlíčko. Spokojená panička, maminka i štěňátka. Až na paničku už všichni spinkají a určitě se jim zdá, co budou mít k obědu.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Tak se jdu potichu, abych nerušila, podívat na Xambadu, nějak dlouho je bez protestu u miminek, no není u miminek, hajinká pěkně na mých polštářích v posteli pro dospělé.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

19.09.2017 - Rána mám nejraději. Všichni spinkají, ticho, klid, jen slabá hudba z rádia, nezbytný šálek kávy. Jedině kdo tu "pracuje" jsou maminky, které už v noci (od jedné do pěti hodin) spinkají oddělené od štěňátek, a tak si je po probuzení s láskou užívají. Krmí, čistí, mazlinkují. Všichni jsme tu v naprostém klidu, ani se moc nehýbáme, nepřesunujeme, abychom tu maminkovskou lásku ničím nenarušovali.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

14.09.2017 - Už se neorientujme pouze hmatem a čichem, už se nám podařilo otevřít i oči a podívat se na naši milovanou maminku. A pochopitelně i paničku, která nám za odměnu poprvé
předložila naškrábané hovězí masíčko. To nám tak chutnalo, že jsme ho do pusinky vcucli pomalu i s jejím prstem. A jako správná štěňátka jsme nezapomněli zdvojnásobit, k velké radosti naší paničky, i svoji porodní váhu.


Klubíčko něžnosti, radosti, roztomilosti, ale i velké zodpovědnosti chovatele. Rozhodnout se správně v ten správný čas.


10.09.2017
- Dnešní ranní fotografie štěňátek.


05.09.2017
- Snídaně v pelíšku.


02.09.2017 - Miminka jsou v pořádku, neustále nalepena na vemínku svojí maminky.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.09.2017 - Jsme jenom pár hodin na světě a už dáváme mamince zabrat

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.09.2017 - Není větší radosti, než přivítání první holčičky na svět.