Deníček štěňátek/diary of puppies...

 OTEC: FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA      MATKA: SWEET ZIDARA ARCITA

Datum narození štěňátek/Date of Birth: 03.04.2018

Pejsci/Male dog: HIPPO BLACK BOY (ZELENÁ STUHA)

Fenky/Female dog: HANNY BLACK GIRL (FIALOVÁ STUHA), HAPPY BLACK GIRL (ŽLUTÁ STUHA), HEIDI BLACK GIRL (RŮŽOVÁ STUHA)

Všechna štěňátka z vrhu "H" jsou zadaná.
All puppies from the litter "H" are booked.

PŘI ZÁVAZNÉ REZERVACI ŠTĚŇÁTKA POŽADUJEME ZÁLOHU NA ŠTĚŇÁTKO DLE DOMLUVY. PŘIJETÍ ZÁLOHY POTVRDÍME "REZERVAČNÍ SMLOUVOU".
The reservation will be made for you when the deposit will be paid. We will confirm the received of the deposit by Reservation Contract.

Ke každému štěňátku od nás obdržíte v den odběru: KUPNÍ SMLOUVU, GENETICKÉ TESTY RODIČŮ, KONTROLU CELÉHO VRHU VETERINÁRNÍM LÉKAŘEM. Pet Passport. Chovatelský servis je samozřejmostí.


23.05.2018 - Krátká "procházka" s maminkou po zahrádce a probudíme se možná až ráno...neboj paničko, to byl vtip.


HANNY BLACK GIRL
23.05.2018 - Dneska máme za sebou očkování, čipování a veterinární kontrolu nás všech od velice hodné paní veterinářky.fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them

17.05.2018 - Nejrozmazlovanější štěňátka dnes dostala nové obojky. Už to nejsou miminka, kam je položím, tam je najdu, ale nejdivočejší smečka malých rebelů, která nám se Zidarkou dává pořádně zabrat. Být v ohrádce, než stačím uklidit? No to ne. Umýt tlamičku po jídle? Souboj, kdo z koho. Tady prostě výchova nějak jaksi selhala. Ale jinak jsou to zlatíčka a miláčkové.

HIPPO BLACK BOY – MODRÝ OBOJEK
HANNY BLACK GIRL – BÉŽOVÝ OBOJEK
HAPPY BLACK GIRL – ORANŽOVÝ OBOJEK
HEIDI BLACK GIRL – RŮŽOVÝ OBOJEK
 

13.05.2018 - Štěňátka je už velice problematické fotit. Takže dneska trochu rozmazané. Jsou ve věku, kdy lítají v prostoru o velikosti 50 metrů čtverečních tak rychle sem a tam, že je prostě nezachytím. Už i maminka před nimi prchá, nejraději pod moje nohy, což mi nedělá velikou radost, miminka za ní a já naprosto nevině schytnu sem tam kousanec do prstů u nohou. A že to fakt bolí vědí všichni chovatelé i majitelé štěňátek. Dneska k obědu hovězí masíčko + hovězí směs Joint + nastrouhanou mrkev + lososový olej + vitamíny. Přestože jsem při "výrobě" myslela i na maminku Zidarku, nezbylo na ní.
P.S. Pejsek HIPPO už má v necelých šesti nedělích sestouplá varlátka. Tak to mám velikou radost.


12.05.2018 - Konečně se panička smilovala a dala nám najíst. Kuřecí řízek + jablíčko + vitamíny.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

12.05.2018 - Moc hodná miminka. A to ještě neobědvala.


10.05.2018 - Z kefíru tedy nejsme natěšené, ale když musíme tak se nedá nic dělat, protože jinak bychom masíčko asi nedostali.fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


09.05.2018 - Snídaně a stříhání drápků nás po ránu unavila. Spinkáme.


08.05.2018 - K večeři jsem toho štěňátkům docela hodně připravila, Zidarka po nich velice ráda "uklízí", ale tentokrát toho moc nezůstalo, což mě docela mrzí. Byla zklamaná.
Večeře: hovězí maso + makrela + neprané dršťky + červená řepa + kousek jablíčka, mrkve + vitamíny + Kronch lososový olej.


08.05.2018 - Dnešní ráno si se Zidarkou užíváme. Já kávičku, Zidarka mazlící polohu u mě na klíně. Miminka nám nějak rychle po snídani usnula a tak tu ani nedutáme.
Pustit špendlík, bylo by slyšet, jak dopadl na zem, takové je tu ticho.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


07.05.2018 - Co dělají štěňátka večer? Místo odpočinku po celodenním řádění? Já mám nohy pomalu u stropu a maminka Zidarka prchá do bezpečí. Máme vzorná miminka.


07.05.2018 - Zdravá snídaně je základ úspěšného dne a to tedy miminka i s maminkou bezesporu dodržují. Nevadí, že je půl čtvrté ráno.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.05.2018 - Snídaně...odpočinek. Snídáme hrozně rádi, můžeme i svačit, obědvat, svačit, večeřet, ale odpočívat se nám moc nechce. A spinkat? To už vůbec ne.


04.05.2018
- Jsme hrozní nenasytové. První chod k obědu hovězí masíčko se smetanou, druhý chod přepadli jsme maminku a třetí chod kefírové mlíčko.

03.05.2018 - Je nám jeden měsíc a dva dny. Už nejsme malinkatá maminečka, takže se nám změnil i náš báječný miminkovský život. Už tu není jenom maminka, mlíčko, pelíšek a spinkání. Nutí nás papat masíčko, dneska k tomu panička přidala i nechutnou zeleninu, pít kefírové mléko…a do pelíšku smíme až když se pořádně unavíme běháním po celé kuchyni. Naštěstí nás panička neustále chválí, jak jsme šikovní, čistotní, takže ji odpouštíme a v poklidu počkáme, že nás panička vezme do náruče, dostaneme pusinku a položí nás po vší té námaze do oválku spinkat.
 

27.04.2018 - Štěňátkům jsou tři neděle a tři dny. Už bych nejraději aby běhala a řádila a poštuchovala se, ale oni se napapají a spinkají. Aktivitu projeví pouze když přijde maminka Zidarka do pelíšku, aby je nakrmila, anebo když ode mě dostanou naškrábané telecí masíčko přímo do tlamičky. To se pak vydrží vzájemně se pár minut i olizovat. Zidarka už tak pečlivě nehlídá, okukovat je chodí celá smečka, dokonce i tatínek přičuchnul co to v tom pelíšku je. Tak jsem mu vysvětlila, že to jsou jeho dětičky, raději odešel.
Už se je snažím otužovat, vyhřívací dečka odebraná, celý den otevřené okno, moc se jim to nelíbí. Občas se na sebe namačkají, ale otužovat se musí. Otužování je jako posilovna pro imunitní systém.


25.04.2018 -
Poprvé jsme ochutnali masíčko. Bylo moc dobré. Těšíme se na další krmení.

25.04.2018 -
Couval couval a nakonec jedné holčičce pejsek HIPPO, jak to říct slušně, po…. hlavičku. Nahrávání ukončeno. Krátké video ZDE.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

24.04.2018 -
Dnes mají miminka tři týdny. Váží okolo 900 g. Maminka se o štěňátka pečlivě stará, panička ji s láskou asistuje.
Dnešní foto v pět hodin ráno: napapaná, očištěná, voňavá.


21.04.2018 -
Napapaná, spokojená miminka.

Krátké video ZDE
20.04.2018 - Hanička (fialová stužka) ... jsem tak tlustá, že se nemohu ani převrátil a doplazit se k mamince.

18.04.2018 - Rána mám hrozně moc ráda. Přestože kvůli miminkům stáváme denně ve tři, čtyři hodiny, protože maminka zavelí, štěňátka ještě spinkají, přesuneme se z ložnice do pokoje i s celou výbavou, dovolí mi udělat si kávu, protože moc dobře ví, že jinak jsem k nepotřebě, mezitím očistí miminka a jde se kojit. Po nakojení přijde znovu očista, po které musím vyměnit jejich deku. Miminka spokojeně usínají, zatímco Zidarka odběhne stepovat ke kuchyňské lince, protože tam čeká v mističce odměna. Miluji Zidarku, miluji její štěňátka.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

17.04.2018 -
Dneska miminkům přišla z Plemenné knihy ČMKU čísla zápisu a vzor, jak bude vypadat jejich Průkaz původu.

16.04.2018 -
Dneska první stíhání drápků, zítra nás čeká první preventivní odčervení.


14.04.2018 - Dnes je mrňouskům 11 dní a už se jim podařilo přibrat k porodní váze 335 g. Takže mají více jak půl kila. Začínají otvírat očička.


10.04.2018
- Pejsek HIPPO...jak ho položím, tak i zůstane. Podmínkou je mít plné bříško :)

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

08.04.2018 - Dnešní fotografie štěňátek. Maminka Zidarka má hodně mlíčka, o miminka se pečlivě stará, je to úžasná maminka.


05.04.2018
- Dnešní fotografie štěňátek. Úžasně vyrovnaný vrh, jedno miminko jako druhé. Děkuji ti moje milovaná Zidarko (SWEET ZIDARA ARCITA). A pochopitelně děkujeme i tatínkovi Čukovi
(FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA), i ten má bezesporu svůj podíl.


04.04.2018 - Mlíčko od maminky nám moc chutná. Už jsme i nějaké to deko přibrali.


04.04.2018 - Zidarka si dneska uvědomila, že je maminkou, nasadila přísný výraz a všechny nás tady pěkně prohání a usurpuje. I chudinka Jůlinka musela opustit svůj pelíšek, protože se Zidarce
zdálo, že je příliš blízko u jejich miminek. Jůlinka je stará psí dáma, tak ustoupila, moc dobře ví, že přijde čas, kdy si miminka bude moci pořádně prohlédnout a případně se s nimi i pomazlinkovat.03.04.2018
- První fotografie štěňátek.
Zidarka předvedla přímo učebnicový přirozený porod. Ve 4:00 hodiny ráno začala dýchat, v 8:00 hodin mírně potlačovala, 9:18 odtekla plodová voda a v 9:30 byl na světě první chlapeček.
Miminka váží okolo 200gr. Vzhledem k tomu, že sama Zidarka váží ani ne 8 kg, je to velikánská šikulka. Děkuji moje holčičko!!