Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice Arcita, která se věnuje chovu plemene mops
Welcome to our web site pug FCI Protected kennel

>> Novinky v chovatelské stanici/news  2016 << 
STANDARD PLEMENE MOPSIvana Mašková

 

  Chovatelská stanice Arcita


 
fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


04.12.2017 - Milý pozdrav od paní Jeleny z Ostravy.
P.S. Smířila jsem se s tím, že kluci nikdy nebudou mít ideální váhu mopse, protože paní Jelena si pokaždé nachází tisíce důvodů, proč ji její kluci nemůžou mít. Tak jsem to vzdala.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

01.12.2017 - Opět se s Vámi podělím o jeden krásný pozdrav z Ochozí od paní Janičky.
Krásný večer paní Ivanko : ) ,
zdravím Vás ze zasněžené Ochozi. Mopsinky jsou v pořádku , statečně zvládají i sněhovou nadílku . Přátelské soužití mopsinek pokračuje : )) , pořád je co obdivovat . Ta děvčátka - mopsátka jsou na sebe tak zvyklá a tak nádherně spolu vycházejí ...Já to " kouzlo mopsí trojice " zažívám zblízka poprvé - a je na mopsíčcích stále co obdivovat - jsou to srdíčka, miloučcí společníci. Uvědomuji si , kolikrát se jim podaří " vykouzlit " můj úsměv a jak moc mi zpříjemňují dny . Jsem moc ráda , že je mám . Jsem vděčná za všechny dovednosti , které si přinesly- teď už moje mopsinky - díky Vaší pečlivé svědomité obětavé práci , z Vaší chovatelské stanice. Děkuji moc moc moc za ta moje zlatíčka - mopsí sluníčka z Arcity : ) .
Včera byla Gabruška naočkována a náležitě zkontrolováno u našeho pana doktora. Vše dopadlo na výbornou , " včeličku do kožíšku " Gabruška ani nezaznamenala . Pan doktor je moc šikovný , má k pejskům úžasný vztah . Gabrušce provedl i " manikúru a pedikúru " - a i to se zvládlo v pohodě , bez boje o každý drápek ; ) . Další očkování zvládneme před Vánocemi , někdy po 12. prosinci .
Opatrujte se , paní Ivanko , užívejte v pohodě a klidu nadcházející adventní čas .Posíláme pohlazení pejsánkům do Arcity , srdečné pozdravy Vám , pro potěšení pro Vás pár fotek s mopsinkami na sněhu : )) .
Mějte se moc hezky - v Ochozi vzpomínají
Jana & mopsinky Gabruška , Málinka a Dorinka


fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them

01.12.2017 - Nezapomínají mi napsat pár řádků a poslat pár fotografií ani majitelé čtyřletých kluků Jimmiho a Irwina...moc děkuji. Velice si toho vážím.04.11.2017 - Arny Black Boy arcita - VÝBORNÝ 1, cajc...VELKÁ GRATULACE!!

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

03.11.2017 - Dobře, přiznávám že i podzim má své kouzlo...Kdo mě zná, ten ví, že toto období nemám ráda, protože už nemůžu mít dům otevřený dokořán a zahrádka bude působit pár měsíců smutně...Ale s věkem se snažím víc užívat toho, co je teď a tady. Janičko, děkuji za krásné fotografie.


19.10.2017 - Abych všem novým majitelům štěňátek usnadnila první čas krmení pro jejich holčičku/chlapečka a zajistila tak snadný a bezbolestný, pro obě strany, přechod krmení v novém domově, domluvila jsem se s nejhodnější a nejochotnější paní (http://www.krmivalitice.com/ https://www.facebook.com/groups/584790481677156/), která nás zásobuje masem pro dospělé i pro štěňátka v té nejvyšší kvalitě již několik let, že pro Vás připravíme balíčky masíčka, všechny druhy, na které je Vaše štěňátko zvyklé a které od nás miminko dostane, na cestu do nového domova v den odběru, jako dárek. Snad tím odradíme nové majitele miminek od nákupu granulí, protože vidět štěňátko BARFovat, tj. přijímat jeho nepřirozenější stravu, to je opravdu zážitek.


Holčička, sedící pokaždé opodál u krmení štěňátek, dokud nedostane "povel" no tak si to dojez, je naše Jůlinka. Nikdy krmení nepromešká, protože moc dobře ví, že úklid, to je to, co odpadne miminkům z tlamičky, je její "práce". Pracuje skutečně ráda a pečlivě, ani jeden drobeček ji z misky ani z deky neunikne. (Jůlinka, holčička z útulku, která s námi žije už pomalu pět let a je neodmyslitelnou součástí naší chovatelské stanice. S nikým dospělým sice nekamarádí, ale štěňátka miluje.)


18.09.2017 - SOOKIE BLACK GIRL ARCITA, ARTUSCH BLACK BOY ARCITABIBA BLACK GIRL ARCITA, NOBIE BLACK GIRL ARCITA


Klubíčko něžnosti, radosti, roztomilosti, ale i velké zodpovědnosti chovatele.


01.09. 03.09.2017 - Právě jsme se narodili. Není větší radosti, než přivítání miminek na svět.
Otec: MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE, import Rusko     Matka: XAMBADA PUG ZE SAMETU     Více informací naleznete v Deníčku štěňátek
Otec:
FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA, import Ukrajina     Matka: achereria dog-lome     Více informací naleznete v Deníčku štěňátek


NEMĚLI BYCHOM ZAPOMÍNAT ANI NA PEJSKY OPUŠTĚNÉ, ZNEUŽITÉ A NECHTĚNÉ. CHOVATELSKÁ STANICE ARCITA PŘISPĚLA NA ÚČET "MOPS V NOUZI" částkou ve výši 5 000,00 Kč.
Dojemné poděkováni:
ĎAKUJEME p. Ivana Mašková (ČR) , chovateľská stanica Arcita za finančnú podporu pre MOPS v núdzi, o.z. Pani chovateľka Mašková sa nielen s láskou stará o svoje psíky a šteniatka a dbá o svoje odchovy,
ale vo svojom srdci má miesto aj pre mopsíkov, ktorí sa ocitli v núdzi. Je veľmi potešujúce, že aj chovatelia sa zapájajú do pomoci pre psíkov v núdzi. Snáď to bude inšpiráciou nielen pre ďaľších chovateľov, ale aj pre ľudí,
ktorí majú záujem si kúpiť šteniatko a podporia tak serióznych chovateľov, ktorí chovajú s preukazom pôvodu a so srdcom. Ďakujeme.


08.08.2017 - Zatím stále ještě běhají po zahrádce, za dva dny odlítají daleko, daleko, bylo mi potěšením být jejich dočasnou maminkou. Více informací naleznete ZDE


19.07.2017 - Probouzíme se, abychom se pořádně a rychle (to moc dobře umíme) napapali a mohli jít na zahrádku.
Dali, Elliot a Editka.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


18.07.2017 - 10:30 hodin. Plátek suchého tvrdého chleba zabaví štěňátka a naběhají okolo pelíšku 100 letních kilometrů, jak si ho snaží navzájem si ukrást.
11:00 hodin. Unaveni usínají. Na 10 minut? Moc se neraduj paničko, za 15 minut jsme odpočatí a na nohou, mezitím nám připrav novou zábavu. DALI, ELLIOT a EDITKA

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

10.07.2017 - Pár fotografií štěňátek u snídaně, které se už nikdy nebudou ve stejném složení "miminek" opakovat. Odjíždějí do nových domovů. VRH "D" a VRH "E"
Snídaně na rozloučenou: zelené neprané držky + syrový vaječný žloutek + uvařený bílek + smetanový jogurt + koňské masíčko + vitamíny + biotin forte + lososový olej a řapíkatý celer.

06.07.2017 -  Pro štěňátka je to poslední společné ráno. Pomalu se začnou rozcházet do nových domovů a já pevně věřím, že jsem opět vybrala pro svoje miminka ty nejlepší. Od narození jsem se o ně starala jak nejlépe umím, doufám, že se to zúročí ve zdraví, povaze a lásce, pro kterou jsou mopsíci přímo stvořeni. Ve všem mi pomáhala jejich maminka MADAM DOG-LOME. Chovatel: Jiřina Krsová. Madam je vzorná a milující holčička, sebevědomá, hrdá. Určitě něco ze sebe předala i svým potomkům. Nesmím zapomenout ani na tatínka miminek. FRANTSUZKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA (Gek). Chovatel: Vita Kodatskaya. Úžasný pejsek. Je to sluníčko v naší chovatelské stanici Arcita.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

05.07.2017 - Už jsme konečně pochopili k čemu ten tunýlek slouží. Můžeme ho podlejzat, můžeme ho přeskakovat a pokud chceme vyděsit paničku jako dnes, můžeme se do něho i schovat.

04.07.2017 - Dnešní večeře štěňátek (inspirace pro nové majitele miminek): hovězí maso + telecí maso + hovězí maso s droby + zelené neprané dršťky + kuřecí rozemleté krky + lehce orestovaná červená řepa + syrový žloutek + uvařený bílek + kuskus + olivový olej + CANINA Barfer´s Best + CANINA Biotin forte. Výborné, kvalitní masíčko nám dodává: http://www.krmivalitice.com/ Doplňky k BARFování: http://www.canina.cz/
P.S. Černoušky jsem už vyfotit nestačila
 

04.07.2017 - Dnes Amorek (MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE) poprvé kryl. Pochopitelně jsem měla obavy jak mu to půjde. Moc mě překvapil. Byl něžný, ale razantní. Zlatíčko moje. Konečně se dočkal. Ostatní kluci hlasitě záviděli a vyli jako šakali. Děkuji Elena Filippova za tak krásného a šikovného pejska. Сегодня Купидон (Magic BELLEZZA FIORE DEL AMORE) покрытие. Конечно, я волновался, как он будет идти. Я удивлен. Он был мягким, но мощным. Мой дорогой. В конце концов он жил, чтобы видеть. Другие ребята громко позавидовать и выл, как шакалы. Спасибо за Елена Филиппова так красивая и умная собака.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

02.07.2017 - Tak jsem štěňátkům posekala zahrádku, dozor dělali kluci Čuk, Kirby, Amorek a Gek, těšila jsem se, jak tam bosá budu mezi
nimi běhat, ležet, mazlinkovat se a pozorovat jejich roztomilé reakce na neznámé prostředí a zvuky, a ono prší a prší a je zima.TESSIE GOLD GIRL ARCITA - VÝBORNÁ 1, CAC

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

02.07.2017 - CAM BLACK BOY v nové, milující rodině...děkujeme za krásné fotografie.


24.06.2017
- Naše milovaná Jůlinka odpočívající v přenosce na štěňátka. Jůlinka je holčička, kterou jsme si před mnoha lety na Vánoce vyzvedli z psího útulku.
Mops přeci nemůže vánoční svátky trávit jinak, než v milující rodině. Od té doby prodělala mnoho operací, dnes je v pořádku a užívá si správného mopsího života.


24.06.2017
- Miminko usnulo. Napapané a hrozně unavené... DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

23.06.2017 - Dnes slaví svoje první narozeniny štěňátka maminky ACHERERIA DOG-LOME a tatínka FRANTSUZSKIY POTSELUY NEED FOR SPEED FOR ARCITA. Miminka moje, přeji Vám vše nejlepší a velikánskou, láskyplnou náruč vašich páníčků. DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK VRH "Z" Prý jste zlatíčka, moc hodňoučká, zdravoučká a roztomiloučká přesně jak má být. Oslavuji s Vámi, zlatíčka moje a Vašim páníčkům velice děkuji za péči a lásku kterou Vám dnes a denně dávají.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

zidara loving girl

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

23.06.2016 - Kalitka (Ziggi) Vás moc zdraví a děkuje, společně se mnou, za všechnu lásku a péči, kterou jste jí jako miminku poskytla.
Krásná zpráva od majitelky ziggi gold girl. Děkuji!!


18.06.2017 - Proč dávat štěňátkům dva pelíšky do ohrádky, když leží stejně jenom v jednom? Druhý je daleko větší a zeje prázdnotou.


Našla jsem fotografii, na kterou jsem už pomalu zapomněla. Na Zidarku Dog-Lome ale myslím každý den. Byla tak jedinečná, úžasná, milující. Ach Zidarko. Kdyby šel vrátit čas...


15.06.2017 - Madam u štěňátek…hrozně ráda si k nim chodí lehat…miminka jsou už v šest hodin nakrmená od maminek mlíčkem a ode mne masíčkem, takže všichni jen odpočívají.
Maminka černých štěňátek, Unika, nakrmila a zdrhla za smečkou pejsků na zahrádku.


27.05.2017
- Klubová výstava mopsů Dřetovice - Tonička Arcita V1 CAC

VELMI ÚSPĚŠNÝ VRH ŠTĚŇÁTEK
PEGGY BLACK GIRL ARCITA
- na každé výstavě
V1, CAJC, CAC - ve věku 13 měsíců splnila podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION"
PEPINO BLACK BOY ARCITA -
V1, CACA
PENELOPE BLACK GIRL ARCITA -
V1, CAC


fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

17.05.2015 - Právě jsme se narodili a už nám hrozně moc chutná. Více informací naleznete v DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them


11.05.2017 - Jsme tu a máme se čile k světu. Maminka MADAM porodila. Více informací naleznete v DENÍČKU ŠTĚŇÁTEK


VÍTEJTE MIMINKA
28.04.2017 -
Moje milovaná SWEET ZIDARA (Zidarka) porodila tak rychle a bez příprav, že jsem se ani nestačila o ni bát. Zajištění veterináři mají dnes volno :)
21:30 pejsek - porodní váha 201g  22:15 pejsek - porodní váha 189g
22:30 pejsek - porodní váha 173g
23:25 pejsek - porodní váha 178g   23:35 fenka - porodní váha 195g
VÍCE INFORMACÍ NALEZNETE DENÍČEK ŠTĚŇÁTEK

22.04.2017 - Přidány fotografie od nových majitelů štěňátek, mám radost, když vidím ta svoje "miminka" v láskyplné rodině a jsou spokojená, zdravá a hlavně šťastná.
Děkuji Vám, že nezapomínáte a odchodem štěňátka z chovatelské stanice "ARCITA" náš vztah nekončí. Děkuji Vám!! 
Deníček štěňátek vrh "X" a vrh "A1" "B2" "T"16.04.2017 - VELKÝ ÚSPĚCH MÝCH "MIMINEK"
XXXII. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - PRAHA
Rozhodčí: Dolejšová Olga, CZ
SOOKIE BLACK GIRL ARCITA - VÝBORNÁ 1, CAC
SWEET ANGEL SAM ARCITA - VÝBORNÝ 1, CAC


Všem našim přátelům, rodině, kamarádům, známým, přejeme veselé Velikonoce.
We wish all our friends and family, Happy Easter.V dubnu 2017, pokud všechno dobře dopadne, se narodí štěňátka.
Otec: FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA      matka: sweet zidara arcita
Od tohoto spojení očekáváme především zdravá štěňátka, s vyrovnanou povahou a výborným exteriérem.
V rodokmenu rodičů je mnoho krásných a významných předků, kteří mají co nabídnout i dalším generacím.
We expect mainly healthy puppies with balanced temperament and excellent exterior from these expected litters. There are many
wonderful and significant ancestors in parents pedigree, who have a good potential for future generations.06.04.2017 - Ta kachnička k obědu s námi tak zamávala, že ani nevstáváme, když panička před námi šermuje s fotoaparátem.
Více informací naleznete deníček štěňátek


05.04.2017 - Koho to tam máš?
Udiveni z toho, že je nechci pustit na zahrádku. Stále se ještě, chudinka, nevzpamatovala z jejich řádění...takže zahrádka je pohnojena, zasázená nová tráva a pejskové musí chviličku počkat.
 

21.03.2017 - Krmit štěňátka masíčkem, když je jim měsíc, není vůbec nic čistého, příjemného a roztomilého. Zapatlaná jsem já, právě vyndaný čistý pelíšek ze sušičky a zapatlaná je pochopitelně i maminka, která dočišťuje to, co mají miminka na sobě a ne v sobě. Zatímco Niobe čistí, miminka začnou útočit na její vemínka jako piraně a zkouší, podotýkám s plným bříškem, zda by ještě něco nevydundala z jejich struků.
Papání z misky nám ještě nejde, štěňátka tak rychle kmitají jazýčkem, že všechno papání končí na zemi. Takže raději nastupuji já, štěňátko na klín a prstem pomaličku vsouvám masíčko do tlamičky a jak je vidět na mém oblečení, někdy úspěšně, někdy méně úspěšně…a to všechno se opakuje 4x denně. Takže pračka běží celý den, sušička taktéž, ale hlavně že krmím BARFem. Co bych pro ta svoje miminka neudělala. Už se moc těším až jim bude alespoň pět týdnů a já se po každém krmení nebudu muset převlékat.

13.03.2017 - Já vím, že se to nedělá, zveřejňovat soukromé zprávy, ale já musím. Doufám, že mi bude odpuštěno.

Dobré ráno, Arny v noci pěkně spinkal, teď měl ke snídani bílý jogurt s chia semínky, banánem a ovesnými vločkami. Zbaštil všechno a teď tady řádí s hračkami. Moc Vás zdravíme a Rebečce posíláme pusu.

Tak jsem se rozněžnila, že si to pořád čtu dokola. Takhle si představuji chov pejsků. Důvěřovat chovateli, naslouchat mu, nekrmit štěňátka granulemi, byť by to byly ty "nejkvalitnější" granule, protože stále tomu malému tvorečkovi bychom dávali "něco" uměle vyrobeno. Ano, je to drahé a pracné a chce to trochu nastudovat co je vhodné a co je přímo jedovaté. Naučit se sestavit krmnou dávku pro štěňátko tak, aby prospívalo. Ale výsledek stojí za to! Ze štěňátka vyrůstá sebevědomý, zdravý jedinec.
Já u svých dospělých pejsků nevím co je to rýma, kašel, průjem, zácpa...kluci jsou úžasní krycí psi a fenky jsou výborné matky se struky plnými mlíčka. Dobře se o ně starám a používám zdravý rozum. Nepotřebuji k tomu "Etický kodex chovatele", který vypracoval/li majitelé mopsů, kteří o vlastním chovu nemají ani zbla potuchy. Dobře se postarat o štěňátko a dospělého psa není jen o hračkách, pěkném oblečku, nejměkčím pelíšku a v noci o spinkání v posteli svého páníčka. Chce to mnohem víc. Nedělat ze psů hračky pro potěšení majitele, ale vychovat ze svého pejska rovnocenného partnera pro jeho spokojený život.


                                                                                                          
  fotografie se zvětší po rozkliknutí/CLICK ON THE PICTURES FOR ENLARGE THEM
 
MAGIA FIORE BELLEZZA DEL AMORE - AMOREK
05.03.2017 - Dnes absolvoval u MKČR chovatelskou přehlídku a jeho posouzení je EXCELENTNÍ!!
VYŠETŘENÍ NA LUXACI ČÉŠKY 0/0, PDE N/N


04.03.2017 - Už je nás jenom pět a rádi půjdeme do nových domovů!!!...panička nás pořád otírá, vymačkává (žlázky),
stříhá drápky, čistí uši...už toho máme dost!!...jo, a ještě pořád na nás otvírá okno.


02.03.2017 - Od zítřka začínají miminka odcházet do nových domovů a na mě už dneska padla nostalgie.
Právě posnídala (kefír s glukopurem a banánem) a jsou tak hodná. Poskládala se do pelíšku a odpočívají.


V dubnu 2017, pokud všechno dobře dopadne, očekáváme štěňátka.
Otec: FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA      matka: sweet zidara arcita
Od tohoto spojení očekáváme zdravá štěňátka, s vyrovnanou povahou a výborným exteriérem.
April 2017 if all goes well, we expect puppies. Puppies with balanced character and excellent exterior.


21.02.2017 - Mamince NIOBE a tatínkovi ČUKOVI (FRANTSUZKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA) se narodila miminka.
Tři kluci a dvě holčičky. Váha 180 - 200 gramů. Porod trval ani ne dvě hodiny. Barva čtyři černí a jeden béžový pejsek. Více informací naleznete deníček štěňátek


03.01.2017 - právě jsme se narodili
- V rodokmenu štěňátek se protne linie Švédska - Norska - Maďarska a Ukrajina
Otec: FRANTSUZSKIY POTSELUY NUMBER ONE IN ALL ARCITA
Matka: rebecca black girl arcita

We expect new born puppies around 01.01.2017
deníček štěňátek


optimalizace PageRank.cz
TOPlist

Děkujeme Vám za návštěvu www stránek chovatelské stanice Arcita, která se věnuje chovu plemene mops
Thank you for visiting Arcita kennel web site, which is dedicated to breeding of pug