Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice Arcita, která se věnuje chovu plemene mops
Welcome to our web site pug FCI Protected kennel
 


Krmíme pouze syrovým (je nejpřirozenější a přírodě nejbližší druh výživy psa), zdravotně nezávadným masem: hovězí, kuřecí, zvěřina, vepřové, krůtí…
 Syrová výživa jako jediný druh výživy vynecháním teplotního zpracování (vaření, extrudace) obsahuje všechny bio aktivní látky v celém původním množství a v celém spektru. Proto je pro výživu psa nejhodnotnější. Denní dávka krmiva by měla činit něco kolem 2-3% ideální tělesné hmotnosti psa. To znamená, že pokud je pes málo aktivní a snadno přibírá na váze, stanovíme jeho denní dávku na 2-2,5% jeho hmotnosti.
                                                                                                                            

VÝPOČET KRMNÉ DÁVKY - KALKULAČKA
Užitečný pomocník pro naše výpočty. Nejvíce jej asi ocení majitelé štěňátek, kde je nutné dávku neustále přepočítávat, podle toho jak štěňátko roste.

fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them


fotografie se zvětší po rozkliknutí/
click on the pictures for enlarge them


Vhodné potraviny ke krmení štěňátek:
fotografie se zvětší po rozkliknutí/click on the pictures for enlarge them

Na 1kg masa přidáváme 10dkg vnitřností: hovězí srdce, slezina, ledvina, kuřecí játra, žaludky, mozeček ... kosti ... Nejméně 2x týdně krmíme rybami: treska, mořská štika, filé, hejk, losos ...
Denně naši psi dostávají kysané mléčné výrobky (kefírové mléko), sýry...
Nezapomínáme na potravinové doplňky jako jsou oleje, minerální přípravky a vitaminy.

Díky pestré přírodní stravě netrpí naši psi nemocemi a dožívají se vysokého věku. Veterinárního lékaře navštěvujeme pouze na pravidelné preventivní odčervování a povinné očkování psů.

Proti výrobcům krmiv (granulované i konzervované krmivo) pro psy nic nemáme. Poskytují nutričně vyvážené produkty za rozumné ceny a snaží se co nejlépe využít materiál, který by jinak skončil na smetišti nebo jako hnojivo.
Hlavní důvod proč nepoužívám kompletní krmiva:
Veškeré suroviny (maso, kosti, zelenina, obiloviny, tuky, masokostní moučky) se melou a vaří, vařením kostí se zvyšuje obsah přijatelného vápníku. Vápník v organismu působí antagonisticky na metabolismus ostatních prvků - čili čím více vápníku, tím méně je organismus schopen vstřebat ostatní prvky, zejména zinek.
Proč nám jsou kompletní krmiva doporučována:
Obsahují vše, co pes potřebuje - ano a ještě mnohem víc, než pes skutečně potřebuje.
Výhodná cena vzhledem ke kvalitě - ta "nejlepší" stojí kolem 100 a více Kč za kg - 1 kg masa stojí mezi  70-100 Kč za kilogram.
 

UKÁZKA "VEČERNÍHO KRMENÍ" V CHOVATELSKÉ STANICI "ARCITA" (kosti dáváme zvlášť v podobě drůbežích krků)